Qyfyre

Barcaleta, lajme foto e video humoristike dhe qyfyre pa fund

Barcaleta Post New Entry

view:  full / summary

Gruaja tradhetare

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 11:36 AM Comments comments (0)

Vjen Burri ne shtepi dhe pasi shikon grun gysem te zhveshur, cuditet dhe shkon te nderrohet ne dhomen e tij. Kur hap dollapin per te gjetur rrobat e shtepise shikon nje tjeter burre.

- Po ti ca do ketu? - e pyet

- Une?? Ummm... Une po pres trenin - thot ky i kapur mat.

- Po dhe ti ca pergjigje qe jep, aman!

- Po dhe ti ca pyetje ben!!!

Karkaleci dhe gjinkalla

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 11:01 AM Comments comments (0)

Gjinkalla shikon karkalecin duke ec ne pyll dhe i therret.

- Karkalec o karkalec pse e ke lidh karin me fasho?

- Ik o gjinkall na ler rehat.

- Shokut me te mire nuk ja tregon?!

- Po ja, isha duke ec dje ne darke ne pyll dhe pashe nje drite, thashe se ishte xixellonja dhe desha me e qi kur ajo ishte bisht cigare.

Ne mes te shkretetires

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 10:56 AM Comments comments (0)

Dy njerez po ecin ne mes te shkretetires ku kishte vetem thatesire. Kishin kohe pa ven uje ne buzet e plasaritura nga vapa dhe njeri i thote tjetrit:

- Pervec ujtit ka ndonje gje tjeter qe mund te me heqi lemzen?

Burri me vegel stergjatshe

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 10:51 AM Comments comments (0)

Burri me veglen shume te gjate ankohej se i arrinte deri ne toke dhe kishte rrezik ta shkelte. Shkon tek doktori dhe ai i sugjeron operacionin, por kerkon nje aprovim me shkrim dhe nga e shoqja. Dakort tha gruaja dhe firmosi. Pas operacionit gruaja e pa rezultatin dhe e shqetesuar shkon dhe takon doktorin.

- Cfare ke bere o i poshter?

- A rame dakort - tha doktori - qe do ta operonim?

- Po po - ja pret gruaja -po une kujtova se do ti zgjasje kembet ti

 

Read Full Post »

Gjuetaret dhe lepuri

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 10:47 AM Comments comments (0)

Ishin dy gjuetare qe po ndiqnin nje lepur. Ndiq e ndiq, por pa pritur gjuetaret e humbin lepurin. Duke kerkuar neper pyll ata takojne nje coban dhe e pyesin

- Mmos ke pare nje lepur te kaloje ketej?

- Po - ju thote ai. - -Kaloi nje lepur mashkull para nja cerek ore.

- Po nga e di ti qe ishte mashkull? - e pyesin gjuetaret.

- Kur ai lepuri po kalonte ketej, me tha qe po i pe ata gjuetaret ju thuaj te me rruajne bolet

 

Muhabet vdekje

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 10:42 AM Comments comments (0)

Dy pleq ishin ne krevat ne azil pleqsh dhe e ndjenin qe nuk u kishin mbetur dhe shume vite jete. Njeri e pyet tjetrin.

- O Hasan, a beson te jeta pas vdekjes?

- Jo more Ylber i dashur nuk para besoj ne kshu gjera - ja kthen Hasani. - Megjithate si dihet, un do i marr nje pal breke rezerve.

Beni ne klase

Posted by qyfyre on August 4, 2011 at 10:32 AM Comments comments (0)

Mesuesja therret Benin te ngrihet para klases dhe e pyet

- Me thuaj gjashte kafshe te egra.

- Mmmmm - mendohet Beni. - Mmm ujku... mmm dhelpra... dhe kater arinj

Filozofi

Posted by qyfyre on January 25, 2011 at 10:16 AM Comments comments (1)

Dy shoke po ecnin rruges pasi kishin pire pak ne klub. Njeri fillon dhe filozofon

- E di qe cdo gje qe shikojme nuk eshte reale? Gjithcka eshte nje iluzion. Dhe kur prekim dicka, ne nuk e prekim me verte, po vetem kujtojme se e prekim, pasi cdo gje eshte fallco, nuk ekziston.

- Po pse s'thua ti ore? - ja kthen tjetri. - Ma paska hedhur ai shitesi atere qe me mori 200 mij lek per tapetin qe bleva

Ushtari dhe komandanti

Posted by qyfyre on December 22, 2010 at 9:28 AM Comments comments (5)

Ushtari ishte ber tap gjith naten dhe po kthehej ne kazerme. Te dera i del komandanti

- O kamndanta, me falni, po a mund te futem? - i thote ushtari i dehur.

- Mire mire futuni - i thote komandanti - po pa zhurme dhe ne rresht per nji, jo kshu garrumbull

Breshka e forte

Posted by qyfyre on December 22, 2010 at 9:25 AM Comments comments (0)

Nje here shkon breshka ne nje bar ku si banakier ishte ariu. Ulet ne bar perplas doren dhe i thote ariut:

- Me jek nje birre ore shk*rdhat

Ariu e sheh, e kap nga kemba dhe e vertit jashte nga dritarja. Vjen breshka mbas nje jave dhe i thote ariut:

- Ore kishe gje me mua ti?

Djali i turpshem

Posted by qyfyre on December 22, 2010 at 9:20 AM Comments comments (0)

Nje djal simpatik por i turpshem lidhet me nje vajze handikapate, se te tjerave kishte turp tu fliste. Diten e pare dalin nga liqeni dhe ulen ne nje lokal qe kishte nje tavoline si te fshehur. Djali duke i bere disa komplimenta me gjysme zeri, merr guximin dhe i fut duart.

- C'fare ben? - i thote vajza.

Djali i frikesuar i heq duart menjehere.

- S'te thash ndalo, por me thuaj cfare po me ben se jam e paralizuar nga beli e poshte

Gruaja e lagur

Posted by qyfyre on December 22, 2010 at 9:14 AM Comments comments (2)

Nje grua ngrihej gjithmone e lagur nga krevati keshtu qe vendos te shkoj te doktorri ti gjen zgjidhje muhabetit. Doktori e kontrollon lart e poshte e nuk gjen gje. Keshtu qe i thote te ver nje kamer ne dhome te gjumit per te pare se mos ndodh ndonje gje e vacante naten. Ve kameren kjo dhe ja fusin gjumit dhe gruaja dhe burri.


Te nesermen gruaja kontrollon kameren. Deri nga ora ora 3 e nates asgje, kur papritur ngrihet burri, ve nje kasete porno dhe fillon shikon gjith qef. ...

Read Full Post »

Cigarja

Posted by qyfyre on December 20, 2010 at 12:45 PM Comments comments (2)

Po ecte njoni rruges kur i bie kokes nje bisht cigare. Shef lart ky per te par nga i erdhi dhe shef nje mesoburr ne ballkon qe ishte fajtori.

- Or vlla s'ke tavell ti? - i thote.

- Pse e do dhe tavllen kokes? - ja kthe tjetri.

Pacienti qe degjon zera

Posted by qyfyre on August 31, 2010 at 10:31 AM Comments comments (1)

Pacienti: Doktor, doktor… jam shume i shqetesuar, degjoj zera dhe nuk shikoj asnjeri.

Doktori: Kur ndodh kjo?

Pacienti: Kur flas ne telefon!

Emrat kosovare

Posted by qyfyre on August 19, 2010 at 1:45 PM Comments comments (5)

Dy shoke, nje kosovar dhe nje tirans, ishin ulur ne kafe dhe po benin muhabet. Kur ra llafi te emrat kosovare.

- Po si i zgjidhni emrat e kalamojve ju? - e pyet tiransi

- Varet se ku lind femija bre - i thot kosovari. - Po ka lind ne atdhe, ja vem emrin Atdhe, po ka lind ne mergim ja vem emrin Mergim.

- Ouuu - thot tiransi i habitur. - Po sikur me lind kalamoni ne avion duke shku ne mergim, si ja boni?

- E qujm Fluturim


Rss_feed